Nech to koňovi, ten má větší hlavu.Toto staročeské přísloví vychází z představy, že velká hlava rodí velké myšlenky. Když něco nejsem schopen vyřešit, musím vyhledat pomoc někoho, kdo mi s tím pomůže.

Jako advokát pomáhám lidem řešit jejich právní problémy, když už vznikly. Většinou je to kvůli tomu, že právo je hrozně nepřehledné a lidi ho pochopili jinak, než ho vykládá soud nebo úřad. Jako senátor bych to mohl změnit, pak bych mohl řešit právní problémy, ještě než vzniknou. Právní řád potřebuje vyčistit od nesmyslů.

Kůň, kterého vozíme společně s naší Pojízdnou právní poradnou, slouží dětem na hraní a dospělým na řešení jejich problémů.

Přijďte na akci Pojízdné právní poradny a dejte našemu dřevěnému koníkovi zakusit Vašich problémů. Napište je na papír a strčte mu je do tlamy. Pokud se stanu senátorem, Vaše problémy roztřídím a pošlu je kompetentním úřadům, aby se jimi zabývaly. Pokud už máme úřady, tak nechť řeší naše problémy!!

O výtvarnou stránku ztvárnění koně (návrh a rozkreslení do jednotlivých šablon) se postaral můj kamarád a spolužák z JAMU filmový architekt Milan Popelka (držitel Českého lva za Nejlepší výtvarný počin za film Vaterland - lovecký deník), realizačně koně vyřezal tesař Robert Medveď, a teď se s ním tahám já.