O sportu a o SenátuV Senátu je to jako ve sportu. Jde o posuzování pravidel. Ve sporu pravidel konkrétního sportovního odvětví, v Senátu pravidel chování v životě (právního řádu).

Asi každý pozná, že je proti pravidlům např. basketbalu nebo hokeje, když hráči po zásahu soupeře teče krev.  Ale už málokdo pozná, že jsou i jiné prohřešky, jako např. dvojitý driblink, přihrávka přes půl, zakázané uvolnění. Takové prohřešky destruují celou hru stejně jako fauly, ale tyto prohřešky už nepoznají všichni.

S právním řádem, o jehož vytváření v Senátu jde, je to podobně. Asi každý senátor pozná, co bije jasně do očí, že je v rozporu s naší ústavou, třeba znovuzavedení trestu smrti. Málokdo však rozpozná nuance navrhované právní úpravy, která se může projevit zcela nezamyšleně. Což se stává poměrně často, jelikož právní řád je velmi složitý. Já jako advokát to poznám. Právní problémy lidí řeším celou svoji advokátní praxi, nejenom od stolu akademického pracovníka, ale konkrétně v terénu, na úřadech a na soudech.

Proto mně, prosím, pusťte do Senátu. Někdo jim tam musí říct, že je něco špatně.