Píšu o tom, co se děje

Přečte si moje názory na aktuální dění

Hlavní téma
8. 10. 2018

Podpora kandidátů v druhém kole senátní volby na Třebíčsku.

Včera mě kontaktovali oba kandidáti, kteří postoupili do druhého kola senátní volby, jak JUDr. Miroslav Michálek tak Hana Žáková se žádostí o podporu do druhého kola senátní volby.

Číst více

Poslední novinky
3. 10. 2018

O důležitosti svobodných voleb a funkci Senátu při jejich ochraně

Andreji Babišovi se podařilo zničit klientelistické vazby tradičních politických stran ve státní správě a státních podnicích. Za to je mu třeba poděkovat. Problém je, že byly nahrazeny obdobnou strukturou z Agrofertu. Dalším problémem je permanentní konflikt zájmů Andreje Babiše takřka ve všech oblastech, zejména v zemědělství, ve zdravotnictví, na ministerstvu vnitra a na spravedlnosti. Média a mnozí politici se tváří, že o nic nejde.

Číst více
3. 10. 2018

Otevřený dopis Klubu zdraví v Třebíči

Klub zdraví v Třebíči a možná i jiné obdobné organizace začal rozesílat emaily s doporučením, aby všichni volili do Senátu Ing. Stanislava Zímu. Údaje uváděné v tomto doporučení jsou však značně zkreslené a dotýkají se bytostně mé cti, na což musím zareagovat.

Číst více
2. 10. 2018

Kompetence senátora v kontextu práv seniorů

Senát jako zákonodárný orgán v rámci své kompetence schvaluje zákony přijaté Poslaneckou sněmovnou. Dále mají senátoři možnost podávat návrhy na zrušení předpisů Ústavnímu soudu. Právě Ústavní soud je potom oprávněn předpis zrušit a to pokud shledá, že zákon porušuje ústavně zaručená práva. Mezi ústavně zaručená práva je možné zařadit i práva seniorů, která vycházejí z práva na důstojný život.

Číst více
1. 10. 2018

O tom, že líp už bylo

Česká společnost se postupně propadá do nihilismu. Již několik let se do našich srdcí vkrádá pocit, že nic nemá smysl a nemůžeme nic ovlivnit. Na tom se podstatnou měrou podílely tradiční politické strany, které různě rozdělovaly placená místa ve státní správě, dozorčích radách a lukrativní veřejné zakázky mezi své kamarády.

Číst víceNejčtenější novinky
Jak se podporují zájmy regionu v Senátu?

2. 8. 2018

Pokud se podíváte na předvolební profily kandidátů do Senátu, uvidíte tu více, tu méně akcentovaný apel na to, že kandidát do Senátu bude podporovat zájem regionu v Senátu. Zpravidla se toto směřování ještě doplňuje poukazem na zkušenosti kandidáta s komunální politikou, kdy se předpokládá, že dobrý zastupitel, radní či starosta bude dobrý Senátor. To však spolu vůbec nesouvisí.

Číst více

Vzkaz mladým voličům – to nechceš!

20. 9. 2018

Vždy, když čtyřicátníci říkají něco dvacátníkům, tak si o nich dvacátníci a možná i třicátníci myslí svoje. Ale zkusím Vám to říct vašim jazykem.

Číst více

Dobrá správa v nové době, aneb není excesů finanční správy příliš mnoho?

25. 9. 2018

Pokud se podíváte na právní úpravu správního procesu, tedy jak mají fungovat úřady, včetně úřadů finančních, musíte nabýt dojmu, že právní úprava je vyvážená. Jak ve správním řádu, tak v daňovém řádu se dozvíte, že se mají úředníci chovat podle tzv. principů dobré správy.

Číst více